Ammattikorkeakoulujen tekniikan yksiköiden luottamusmiehet

Ahvenanmaa
Aland Polytechnic
Hans Lavonius
hans.lavonius@ha.ax

Ekenäs/Åland
Novia
Taina Sjöholm
taina.sjoholm@novia.fi 

Helsinki
Metropolia

Timo Junell
timo.junell@metropolia.fi 

Arcada/Apollo
Kim Rancken
kim.rancken@arcada.fi

Hämeenlinna

Hämeen ammattikokreakoulu, tekniikan ala
Toni Laitinen

Hämeen ammattikorkeakoulu, AHO ry
Jaakko Helander
jaakko.helander@hamk.fi

Joensuu
Pohjois-Karjalan ammattikorkeakoulu Karelia

Jyväskylä
Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Esa Salmikangas
esa.salmikangas@jamk.fi

Kajaani
Kajaanin ammattikorkeakoulu

Kemi
Lapin ammattikorkeakoulu

Kokkola
Keski-Pohjanmaan ammattikorkeakoulu
Risto Puskala
risto.puskala@centria.fi
044 7250 325

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu XAMK
Mari Järvenmäki
mari.jarvenmaki@xamk.fi 

Kuopio
Savonia-ammattikorkeakoulu
Ari Tuomenlehto
ari.tuomenlehto@savonia.fi

LAB-ammattikorkeakoulu

Oulu
Oulun seudun ammttikorkeakoulu
Ari Korhonen
ari.korhonen@oamk.fi

Ville Salmi
ville.salmi@oamk.fi 

Pori
Satakunnan ammattikorkeakoulu
Ari Ekholm
ari.ekholm@samk.fi

Rovaniemi
Rovaniemen ammattikorkeakoulu

Seinäjoki
Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Arto Saariaho
arto.saariaho@seamk.fi 

Tampere
Tampereen ammattikorkeakoulu
Reijo Manninen
reijo.manninen@tuni.fi

Tomi-Pekka Nieminen
tomi-pekka.nieminen@tuni.fi

Turku
Turun ammattikorkeakoulu

Vaasa
Vaasan ammattikorkeakoulu
Martti Mustonen
martti.mustonen@puv.fi

Savonia
Ari Tuomenlehto
ari.tuomenlehto@savonia.fi

Turku Novia
Tommy Nyman
tommy.nyman@novia.fi

Centria-ammattikorkeakoulu
Hannu Puomio
hannu.puomio@centria.fi

Risto Puskala
risto.puskala@centria.fi