Ammattikorkeakoulujen tekniikan yksiköiden luottamusmiehet

Ne henkilöt, joilla ei ole Toolilaista luottamusmiestä, voivat ottaa yhteyttä oman AMKin luottamusmiehiin.

TOOLin kevään luottamusmieskokoukset:

ma 23.1.2023 luottamusmiesten verkkokokous

ke 15.3.2023 luottamusmiesten verkkokokous

ke 24.5.2023 luottamusmiesten verkkokokous

Ahvenanmaa
Aland Polytechnic

Ekenäs/Åland
Novia
Taina Sjöholm
taina.sjoholm@novia.fi 

Helsinki
Metropolia

Tapani Martti
tapani.martti@metropolia.fi

Arcada/Apollo
Kim Rancken
kim.rancken@arcada.fi

Hämeenlinna

Hämeen ammattikokreakoulu, tekniikan ala
Toni Laitinen

toni.laitinen@hamk.fi

Hämeen ammattikorkeakoulu, AHO ry
Jaakko Helander
jaakko.helander@hamk.fi

Joensuu
Pohjois-Karjalan ammattikorkeakoulu Karelia

Jyväskylä
Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Esa Salmikangas
esa.salmikangas@jamk.fi

Kajaani
Kajaanin ammattikorkeakoulu

Kemi
Lapin ammattikorkeakoulu

Kokkola
Keski-Pohjanmaan ammattikorkeakoulu
Risto Puskala

risto.puskala@centria.fi

044 7250 325

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu XAMK
Mari Järvenmäki
mari.jarvenmaki@xamk.fi 

Kuopio
Savonia-ammattikorkeakoulu
Ari Tuomenlehto
ari.tuomenlehto@savonia.fi

LAB-ammattikorkeakoulu

Oulu
Oulun seudun ammttikorkeakoulu
Ari Korhonen
ari.korhonen@oamk.fi

Ville Salmi
ville.salmi@oamk.fi 

Pori
Satakunnan ammattikorkeakoulu
Ari Ekholm
ari.ekholm@samk.fi

Rovaniemi
Rovaniemen ammattikorkeakoulu

Seinäjoki
Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Arto Saariaho
arto.saariaho@seamk.fi 

Tampere
Tampereen ammattikorkeakoulu
Reijo Manninen
reijo.manninen@tuni.fi

Tomi-Pekka Nieminen
tomi-pekka.nieminen@tuni.fi

Turku
Turun ammattikorkeakoulu

Vaasa
Vaasan ammattikorkeakoulu
Henrik Niemelä

henrik.niemela@vamk.fi

Savonia
Ari Tuomenlehto
ari.tuomenlehto@savonia.fi

Turku Novia
Tommy Nyman
tommy.nyman@novia.fi

Centria-ammattikorkeakoulu
Hannu Puomio
hannu.puomio@centria.fi

Risto Puskala
risto.puskala@centria.fi