Yhdysmiehet

Valtakunnallisen TOOLin hallitus on yhteydessä jäsenistöönsä oppilaitoskohtaisten paikallisyhdistysten kautta. Kustakin oppilaitoksesta on valittu paikallisyhdistyksen yhdysmies, jonka tehtävänä on tarvittaessa kutsua oppilaitoksessa työskentelevät liiton jäsenet kokoukseen ja saattaa kokouksessa tehdyt päätökset ja ehdotukset valtakunnallisen TOOLin hallituksen tietoon. Yhdysmies toimii yleensä myös paikallisyhdistyksen sihteerinä.

 

TOOLin paikallisyhdistysten yhdysmiehet

Arcada/Apollo
Kim Rancken
kim.rancken@arcada.fi
050 5448158

Ekenäs/Åland
Håkan Bjurström
hakan.bjurstrom@novia.fi
044 762 3771

Hämeenlinna
Pekka Rantakylä
pekka.rantakyla@hamk.fi
040 536 0652

Joensuu
Johanna Luostarinen
johanna.luostarinen@karelia.fi
050 404 7519

Jyväskylä
Teppo Flyktman
teppo.flyktman@jamk.fi
040 716 7630

Kajaani
Arja Sirviö
arja.sirvio@kamk.fi
044 710 1245

Kemi
Pekka Oksanen
pekka.oksanen@lapinamk.fi

Kokkola
Liisa Niemi
liisa.niemi@centria.fi
044 725 0324

Kotka
Tapio Pilhjerta
tapio.pilhjerta@kyamk.fi
050 220 8515

Kuopio
Harry Dunkel
harry.dunkel@savonia.fi
044 785 6245

Lahti
Reijo Heikkinen
reijo.heikkinen@lamk.fi
050 538 2305

Lappeenranta
Eija Mertanen
eija.mertanen@saimia.fi
040 142 7904

Metropolia
Timo Kasurinen
timo.kasurinen@metropolia.fi
050 430 8922

Mikkeli
Jyrki Liikanen
jyrki.liikanen@mamk.fi
050 312 5051,

Oulu
Anne Keskitalo
anne.keskitalo@oamk.fi
050 317 4624

Pori
Samuli Kivisaari
samuli.kivisaari@samk.fi
044 671 28715

Riihimäki
Kirsi Jaakkola
kirsi.jaakkola@hamk.fi
040 761 6841

Rovaniemi
Pasi Laurila
pasi.laurila@lapinamk.fi
040 536 5873

Seinäjoki
Ismo Tupamäki
ismo.tupamaki@seamk.fi
040 830 7484

Tampere
Tomi Nieminen
tomi.nieminen@tamk.fi
050 346 9929

Turku
Olli Ojala
olli.ojala@turkuamk.fi
050 5985 727

Vaasa
Riitta Niemelä
riitta.niemela@vamk.fi
040 822 2618

Varkaus
Ritva Käyhkö
ritva.kayhko@savonia.fi
017 255 6767

Vasa
Holger Sved
holger.sved@novia.fi
044 512 3207

Ylivieska
Tapio Malinen
tapio.malinen@centria.fi
044 4492 562