Toolilaisen toimituskunta ja juttuehdotukset

Toolilaisen toimituskunta 2020

Päätoimittaja
Mirka Airesvuo
044 286 8810
mirka.airesvuo@saimia.fi

Anne Rantakaulio
anne.rantakaulio@jamk.fi

Heikki Heiskanen
heikki.heiskanen@seamk.fi

Jukka Kurenniemi
jukka.kurenniemi@tamk.fi

Kauko Kallio
kaukotkallio@gmail.com

Reijo Manninen
reijo.manninen@tamk.fi

Sampsa Kupari
sampsa.kupari@metropolia.fi

Toimituksen sihteeri
Heini Hietikko
tool@tool.fi
040 960 9211

Mikäli olet kiinnostunut kirjoittamaan Toolilaiseen, ole hyvä ja lähetä juttuehdotuksesi osoitteeseen: toolilainen@gmail.com
Tekniset ohjeet jutun kirjoittamista varten löydät oheisesta dokumentista:

Toolilaisen juttujen kirjoitusohjeet

Toolilaisen aineistopäivät ja ilmestymispäivät vuonna 2020

Lehti 1/2020: aineistopäivä 14.2., ilmestyy 20.3.

Lehti 2/2020: aineistopäivä 24.4., ilmestyy 29.5.

Lehti 3/2020 aineistopäivä 11.9., ilmestyy 16.10.

Lehti 4/2020 aineistopäivä 6.11, ilmestyy 11.12.

Toimituskunnan kokouspäivät vuonna 2020

Toolilaisen toimituskunnan kokous to 30.1., Akavatalo

Toolilaisen toimituskunnan kokous, pe 3.4., Akavatalo

Toolilaisen toimituskunnan suunnittelukokous, 9-11.6., Berliini

Toolilaisen toimituskunnan kokous pe 23.10., Akavatalo

 

Alta löytyviä TOOL-teemaisia PowerPoint-pohjia ja Word-pohjia voi vapaasti käyttää jäsenyhdistysten viestinnässä:

Word-pohja

PowerPoint-pohja